Home Strategie Hoe presteren de Eredivisieclubs als zij op een achterstand komen?

Hoe presteren de Eredivisieclubs als zij op een achterstand komen?

69
0
DELEN
voetbal_wedden_psv_ajax_freebetcoupon

Elk voordeel heb z’n nadeel. Zo ook in de Eredivisie. Op voorsprong komen in een competitieduel is één, de punten ook allemaal binnenboord houden is een tweede. Vaker dan je zou verwachten verspelen teams punten nadat zij de openingstreffer hebben gemaakt. Dat betekent tegelijkertijd dat een heleboel clubs terugkomen van een achterstand en daarmee niet met lege handen blijven staan.

Welke clubs dat exact zijn, was tot nu wellicht onbekend voor je. In elk geval was Willem II dat de afgelopen seizoenen niet. In de onderstaande tabel zijn alle uitslagen uit de laatste vijf seizoenen in de Eredivisie onder de loep genomen. Clubs die in die periode niet degradeerden, zijn om die reden op 170 duels uitgekomen. Procentueel gezien gaven de Tilburgers het minste thuis na een achterstand. Van de 75 keren waarin dat gebeurde, won het slechts vier keer. Dertien keer werd het gelijk en 58 keer ging de ploeg onderuit.

Niet geheel tegen de verwachting in, scoort de traditionele top-3 het beste in dit klassement. PSV grijpt gemiddeld zelfs 1,8 punten na een achterstand, net als Ajax. Feyenoord (1,4 punten) volgt op de derde plaats. Procentueel gezien is Ajax wel de ploeg die het minst vaak op achterstand kwam in de seizoenen 2012/13 tot en met 2016/17. Op de top-3 kun je dus best een live-bet plaatsen als zij onverhoopt een keer tegen een achterstand aankijken.

ClubsDuelsAchterstand%WGVPntPPG
PSV1705934,73211161071,8
Ajax1705331,226189961,8
Feyenoord1706739,4251725921,4
FC Utrecht1708449,4232140901,1
SC Heerenveen1707946,5211939821,0
FC Twente1707745,3201839781,0
Vitesse1707141,8171836691,0
RKC Waalwijk683247,17916300,9
FC Groningen1707946,5191644730,9
AZ Alkmaar1707845,9171645670,9
ADO Den Haag1708550,0172147720,8
Heracles Almelo1708851,8191356700,8
PEC Zwolle1708047,1151649610,8
NAC Breda1025654,991433410,7
SC Cambuur1025755,910938390,7
Go Ahead Eagles1025755,910839380,7
Roda JC1367152,291646430,6
NEC Nijmegen1367152,271747380,5
Excelsior1025654,961040280,5
FC Dordrecht342779,43321120,4
VVV-Venlo341852,9221480,4
Sparta342161,8151580,4
De Graafschap342264,7151680,4
Willem II1367555,141358250,3

LAAT EEN REACTIE ACHTER